Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę ŚWIĘTEJ ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY; w czwartek ŚWIĘTEGO JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA.
 2. Spowiedź Święta w naszej parafii codziennie od godz.8.30 do 9.00 a po południu od godz.17.30 do 18.00.
 3. Możemy zamówić Mszę Świętą urodzinowo-imieninową za dzieci, wnuki i prawnuki. Msza Święta w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Od 15 PAŹDZIERNIKA, możemy zamawiać MSZE ŚWIĘTE NA 2018r.
 4. Przed kościołem lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer GOŚCIA
 5. Wystawienie, NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU W NASZEJ PARAFII codziennie od godz. 17.15 do 18.00. Natomiast we wtorek i piątek od godz. 9.30 do godz. 18.00.
 6. We wtorek i piątek o godz. 15.00 przed wystawionym NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, odmawiamy KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, na którą serdecznie zapraszamy.
 7. Trwamy w MODLITEWNYM SKUPIENIU ADWENTOWYM. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana w pamiątce ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Jako chrześcijanie oczekujemy Jego powtórnego przyjścia przy końcu czasu. Ono dokona się w naszej śmierci. Bądźmy na to spotkanie dobrze przygotowani. Msze Święte RORATE, są sprawowane od poniedziałku do piątku w nowo wybudowanym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych. Na zakończenie rorat dla najbardziej wytrwałych (uczestniczących we wszystkich spotkaniach roratnich) są przewidziane nagrody. Przygotujcie na każdy dzień serduszka na odwrocie, których napiszcie, jakie dobre uczynki pragniecie w tym Adwencie dokonać. Po Mszy Świętej losowanie figurki Matki Bożej, którą zabierzecie do domu, by z całą rodziną przy Niej się modlić.
 8. Od I Niedzieli ADWENTU CARITAS PARAFII rozprowadza świece WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Małe świece w cenie 8 zł, duże w cenie 20 zł. Przez zakup świecy, możemy włączyć się w pomoc rodzinom wielodzietnym, by godnie przeżyły Święta Bożego Narodzenia, a dzieci mogły skorzystać z wakacyjnego wypoczynku. Można też nabyć, opłatek na STÓŁ WIGILIJNY. spotkanieży z młodzieży z IIucji, Dziewicy i Męczennicy.J MARYII PANNY.
 9. Caritas Parafii zaprasza na Bal Charytatywny, który odbędzie się 13 stycznia 2018r. w Sali ROYAL HOUSE, koszt balu 135 zł/os. Bliższe informacje u organizatorów pod numerem telefonu: 503 521 465.
 10. Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci z klasy III szkoły podstawowej na MSZĘ ŚWIĘTĄ o godz.12.30 w czasie, której poświęcimy różańce i medaliki. Gościmy też na Eucharystii przedstawicieli DOMOWEGO KOŚCIOŁA W RAMACH REJONOWEGO DNIA WSPÓLNOTY.
 11. W czwartek o godz.19.00 spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum (drugi rok przygotowania).
 12. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które wygłosi Ks. Adam Paź proboszcz parafii z Róży Wielkiej. Dokładny program na kartkach, które mogą Państwo otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 13. OD 1 STYCZNIA 2018 ROKU W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 7.00 i 8.00. PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA BĘDZIE NASTĘPUJĄCY: 30,   9.30,   11.00,   12.30   i   18.00.
 14. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzliwości ludzkiej.
 15. Naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu i prośmy dla Nich o radość życia wiecznego: ,,Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.