Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28. NIEDZIELA ZWYKŁA
15 października 2017r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek ŚWIĘTEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ – ODPUST W PARAFII PRZY ULICY ŚWIDWIŃSKIEJ; we wtorek ŚWIĘTEGO IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA; w środę ŚWIETEGO ŁUKASZA EWANGELISTY; w piątek ŚWIĘTEGO JANA KANTEGO – ODPUST W PARAFII DOBROWO; w sobotę BŁOGOSŁAWIONEGO JAKUBA STRZEMIĘ, BISKUPA.
 2. Spowiedź Święta w naszej parafii codziennie od godz.8.30 do 9.00 a po południu od godz.17.30 do 18.00.
 3. W miesiącu październiku spotykamy się na modlitwie różańcowej: dzieci od poniedziałku do piątku o godz.16.45, natomiast dorośli codziennie o godz.17.15. Na tę wyjątkową modlitwę prostą w swej wymowie, a bogatą w duchowe treści serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiaj na godz.16.00 zapraszamy do kościoła Nar. NMP na koncert zespołu muzyki dawnej AMICORUM- w ramach DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.
 5. Pragniemy pomóc Pani Marcie Wieliczko w zbiórce plastikowych nakrętek na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej córki. W każdą niedzielę, będziemy mogli je składać w naszym kościele do przygotowanego kosza. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
 6. W soboty spotkanie OAZY DZIECI BOŻYCH o godz.10.00, na które serdecznie zapraszamy.
 7. W dniu dzisiejszym, w ciągu całego dnia zbiórka do puszek na DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. Rodzice wspólnie z ministrantami rozprowadzać będą znane nam tradycyjne kremówki. Zachęcamy do ich zakupu.
 8. Możemy zamówić Mszę Świętą urodzinowo-imieninową za dzieci, wnuki
  i prawnuki. Msza Święta w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Od 15 PAŹDZIERNIKA, możemy zamawiać MSZE ŚWIĘTE NA 2018r.
 9. W ostatnią sobotę października na godz.19.30. zapraszam osoby powyżej 19 roku życia, które chciałyby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, a z różnych powodów tego nie uczyniły.
 10. Przed kościołem lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym wiele ciekawych artykułów dotyczących, również
  o naszej diecezji.
 11. Wystawienie, NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU W NASZEJ PARAFII codziennie od godz. 17.15 do 18.00. Natomiast we wtorek i piątek od godz. 9.30 do godz. 18.00.
 12. We wtorek i piątek o godz.15.00 odmawiamy KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, na którą serdecznie zapraszamy.
 13. Od poniedziałku ministrancie roznosić będą do naszych domów KARTKI WYPOMINKOWE, które po wypełnieniu możemy złożyć w Biurze Parafialnym, w zakrystii kościoła lub na tacę. Za naszych bliskich zmarłych modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15.
 14. W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy na tacę 4857zł i w kopertach 1750zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 15. Informacje na temat pielgrzymki kolejarzy do Częstochowy znajdą państwo w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed małym kościołem.
 16. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzliwości ludzkiej.
 17. Naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu i prośmy dla Nich o radość życia wiecznego: ,,Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.