Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24. NIEDZIELA ZWYKŁA
16 września 2018r.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI; w czwartek ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA, KIM YAEGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY; w piątek ŚWIĘTEGO MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY.
2. Spowiedź święta w naszej parafii codziennie od godz. 8.30, a po południu od godz.17.30.
3. We wtorek i piątek serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO o godz. 15.00.
4. WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie od godz. 17.30, a we wtorki i piątki od godz. 9.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do przeżywania tej formy modlitwy.
5. W ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy na tacę 4322zł i w kopertach 1270zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
6. 21 września o godz. 19.00 rozpocznie się DEKANALNY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej parafii Św. Jadwigi przy ulicy Świdwińskiej.
7. Przed kościołem lub w zakrystii możemy nabyć nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W nim wiele ciekawych artykułów z życia kościoła powszechnego i naszego diecezjalnego. Rozprowadzamy też nasze diecezjalne kalendarze na 2019r w cenie 10zł.
8. Siostry Benedyktynki z Bornego Sulinowa proszą wiernych o finansową pomoc na utrzymanie i funkcjonowanie swojego klasztoru. W ich imieniu dzisiaj Pan Jan Zagrabski rozprowadzać będzie napisane przez nie książki. Prosimy o zainteresowanie i zakupienie książki.
9. Trwają DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W BIAŁOGARDZIE. Program tegorocznych spotkań jest wywieszony w gablocie. Prosimy o zapoznanie się z ofertą.
10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na SANKTUARIUM DIECEZJALNE W SKRZTUSZU. Dziękujemy w imieniu Ks. Bp. Ordynariusza za materialne wsparcie.
11. Zachęcamy naszych parafian do zamawiania Mszy Świętych. Są jeszcze do końca roku wolne intencje ( w grudniu o godz.9.00 i 18.00).
12. Parafia p.w. Nar. NMP zaprasza każdego, kto pragnie doświadczyć Boga i odnowić swoją relację z Nim na rekolekcje Odnowy Zycia Chrześcijańskiego(Odnowy w Duchu Świętym) od 17.09.2018r. o godz. 18.00. Spotkania trwają 10 tygodni w każdy poniedziałek.
13. Naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła polecajmy Bożemu Miłosierdziu i prośmy dla Nich o radość życia wiecznego: Zdrowaś Mario… „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.