Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚEIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP.
 2. 25 MARCA 2019 NA MSZY ŚWIĘTEJ o godz. 18.00 0BCHODZIĆ BĘDZIEMY DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W TYM DNIU BĘDZIEMY MOGLI PODJĄĆ DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO, KTÓREGO ŻYCIE JEST ZAGROŻONE I MODLIĆ SIĘ W JEGO INTENCJI PRZEZ DZIEWIĘĆ MIESIĘCY. NA MSZĘ ŚWIĘTĄ o godz. 18.00 ZAPRASZAMY TEŻ WSZYSTKIE KOBIETY W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM, KTÓRYM PO MSZY ŚWIĘTEJ UDZIELIMY BŁOGOSŁAWIEŃSTWA.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: o godz. 16.45 dla dzieci, a dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę, o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Ofiary, które będziemy składać na tacę w trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. rano będzie sprawowana w intencji ofiarodawców.
 4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII, CODZIENNIE rano od godz. 8.30, a po południu, od godz. 17. 30.
 5. ZACHĘCAMY DO INDYWIDUALNEJ MODLITWY PRZED WYSTAWIONYM W ,,MAŁYM KOŚCIÓŁKU” NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM CODZIENNIE OD GODZ. 17. 15. WE WTOREKI I PIĄTEKI O GOGZ. 9. 30.
 6. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO WE WTOREK I PIĄTEK O GODZINIE 15.00. ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH PARAFIAN.
 7. W najbliższą środę o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III przed I Komunią świętą w 2019 roku.
 8. W ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy na tacę 4350zł i w kopertach 1380zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
 9. Informację na temat ekstremalnych dróg krzyżowych w obrębie Koszalina i naszego dekanatu są umieszczone w gablocie przed małym kościołem.
 10. W czasie wizyty duszpasterskiej pozostawiliśmy w waszych domach koperty z prośbą o pomoc w utrzymaniu Seminarium Duchownego w Koszalinie. Koperty możemy złożyć na tacę, w biurze parafialnym, lub w zakrystii kościoła w miesiącu marcu. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę.
 11. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy Świętych na 2019r, także Mszy Świętych urodzinowo-imieninowych za dzieci, wnuki, prawnuki. Ta Msza Święta zawsze w drugą niedzielę miesiąca o godz.12.30.
 12. Przy wejściu z Kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. W przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy książkę zmarłego Jana Zagrabskiego „Promienie Bożej Miłości”. Zachęcamy do jej zakupu, ze względu na pamięć dobra, które przez Tego Bożego Człowieka na nas spłynęło.
 14. Caritas Parafii w Niedzielę Palmową oprócz palm będzie rozprowadzać Paschaliki, które będą pomocne w Liturgii Wielkiej Soboty lub też na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży pal i paschalików przeznaczony będzie na osoby starsze i samotne.
 15. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia tego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, a solenizantom życzliwości ludzkiej.
 16. Naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów Naszego Kościoła polecamy Bożemu Miłosierdziu i prosimy dla Nich o radość życia wiecznego: ”Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…„
 17. Weekendowe rekolekcje dla małżeństw na temat umiejętności rozmawiania ze sobą i tworzenia bliższych relacji odbędą się 22-24.03 w ośrodku rekolekcyjnym w Grzybowie. Bliższe informacje u Ks. Proboszcza.
 18. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z rekolekcji synodalnych dla mężczyzn 22-24 marca w Koszalinie, choć nie jest w grupie synodalnej proszę zgłosić się do Ks. Proboszcza.
 19. 23 Marca w naszym Koszalińskim Seminarium Duchownym obchodzić będziemy 25 lecie powstania RODZINY PRZYJACIÓŁ SEMINARIUM KOSZALIŃSKIEGO. Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu proszeni są o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.