Ogłoszenia duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022 r.

 1. W TYM TYGODNIU W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY: w środę ŚWIĘTEGO ANDRZEJA, APOSTOŁA; w sobotę ŚWIĘTEGO FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA.
 2. OD DZISIAJ TRWAMY W MODLITEWNYM SKUPIENIU ADWENTOWYM. TO CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA PRZYJŚCIE CHRYSTUSA PANA W PAMIĄTCE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. JAKO CHRZEŚCIJANIE OCZEKUJEMY JEGO POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA PRZY KOŃCU CZASU. ONO DOKONA SIĘ W NASZEJ ŚMIERCI. BĄDŹMY NA TO SPOTKANIE DOBRZE PRZYGOTOWANI. MSZE ŚWIĘTE „RORATY” BĘDĄ SPRAWOWANE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18.00. ZAPRASZAMY DZIECI I DOROSŁYCH. DLA WYTRWAŁYCH NA ZAKOŃCZENIE PRZEWIDZIANE SĄ DROBNE UPOMINKI.
 3. DO KOŃCA LISTOPADA MODLIMY SIĘ ZA NASZYCH BLISKICH ZMARŁYCH O GODZ. 17.30 W/G HARMONOGRAMU ULIC WYWIESZONYCH W GABLOCIE PRZED „MAŁYM KOŚCIOŁEM”.
 4. W TYM TYGODNIU PRZYPADA I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W TE DNI PO POŁUDNIU OD GODZ. 17.00. NASZYCH CHORYCH ODWIEDZIMY W ICH DOMACH W PIĄTEK I SOBOTĘ OD GODZ.9.30., JEŚLI JEST POTRZEBA OBJĘCIA OPIEKĄ DUSZPASTERSKĄ PARAFIAN NIEMOGĄCYCH UCZESTNICZYĆ W ŻYCIU SAKRAMENTALNYM, PROSIMY O ZGŁOSZENIA W ZAKRYSTII LUB BIURZE PARAFIALNYM.
 5. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK O GODZ. 19.00 SPOTKANIE W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA DLA KLAS VIII I I LICEALNYCH. SERDECZNIE ZAPRASZAMY KIERUJEMY DO MŁODZIEŻY.
 6. PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA MOŻNA NABYĆ ŚWIECĘ „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM”. MAŁA ŚWIECA W CENIE 10 ZŁ I DUŻA ŚWIECA W CENIE 20 ZŁOTYCH. UZYSKANE W TEN SPOSÓB ŚRODKI BĘDĄ PRZEZNACZONE DLA RODZIN WIELODZIETNYCH I POTRZEBUJĄCYCH.
 7. JEST JUŻ NOWA KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA 2023 R. PROSIMY O NIEODKŁADANIE DECYZJI O ZAMÓWIENIU MSZY ŚWIĘTEJ NA OSTATNIĄ CHWILĘ, PONIEWAŻ W PARAFII PRACUJE TYLKO DWÓCH KSIĘŻY.
 8. ZACHĘCAMY DO ZAMAWIANIA INTENCJI MSZY ŚWIĘTYCH ZA DZIECI, WNUKI I PRAWNUKI. TA MSZA ŚWIĘTA W KAŻDĄ II NIEDZIELĘ MIESIĄCA O GODZ. 12.30.
 9. POŚWIĘCONE OPŁATKI MOŻNA NABYĆ PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ W NIEDZIELĘ I W DNI POWSZEDNIE. (PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA, W ZAKRYSTII I NA PLEBANII).
 10. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII CODZIENNIE OD GODZ. 8.30 DO 9.00 RANO I PO POŁUDNIU OD GODZ. 17.30 DO 18.00.
 11. WE WTOREK I PIĄTEK ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ MODLITWY KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O GODZINIE15.00.
 12. WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I ADORACJA CODZIENNIE OD GODZ. 17.15. WE WTORKI I PIĄTKI, OD GODZ. 9.30. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE DO PRZEŻYWANIA TEJ FORMY INDYWIDUALNEJ MODLITWY.
 13. TEGOROCZNE REKOLEKCJE ADWENTOWE ROZPOCZNIEMY NIEDZIELĄ 11 GRUDNIA I ZAKOŃCZYMY WE WTOREK 13 GRUDNIA. REKOLEKCJE WYGŁOSI KS. MARCIN WIŚNIOWSKI.
 14. PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA LUB ZAKRYSTII JEST DO NABYCIA NOWY NUMER GOŚCIA NIEDZIELNEGO W CENIE 8 ZŁ.
 15. 4 GRUDNIA PO MSZACH ŚWIĘTYCH ZBIERAĆ BĘDZIEMY OFIARY NA KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE. JAK, CO ROKU W II NIEDZIELĘ ADWENTU NA KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE.
 16. REKTOR SEMINARIUM DUCHOWNEGO W KOSZALINIE PRAGNIE ZŁOŻYĆ CAŁEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ PODZIĘKOWANIE ZA ZŁOŻONE NA POTRZEBY TEJ UCZELNI OFIARY W WYSOKOŚCI 3670ZŁ. BÓG ZAPŁAĆ!
 17. NASZYCH ZMARŁYCH PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW NASZEGO KOŚCIOŁA POLECAMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU I PROSIMY DLA NICH O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO…” ZDROWAŚ MARYJO…, WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE