Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
2 maja 2021 r.

1. W TYM TYGODNIU W KALENDARZU LITURGICZNY WSPOMINAMY: w poniedziałek UROCZYSTOŚĆ N.M.P KRÓLOWEJ POLSKI. MSZE ŚWIĘTE W TYM DNIU WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO: 7.30, 9.30, 11,00, 12,30, 18.00; we wtorek ŚWIĘTEGO FLORIANA, MĘCZENNIKA; w czwartek ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA; w sobotę ŚWIĘTEGO STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
2. ZACHĘCAMY DO WCZEŚNIEJSZEGO ZAMAWIANIA INTENCJI MSZY ŚWIĘTYCH NA 2021R, TAKŻE MSZY ŚWIĘTYCH URODZINOWO-IMIENINOWYCH ZA DZIECI WNUKI I PRAWNUKI. TA MSZA ŚWIĘTA ZAWSZE W II NIEDZIELĘ MIESIĄCA O GODZ.12.30.
3. ROZPOCZĘLIŚMY NABOŻEŃSTWA MAJOWE KU CZCI MATKI BOŻEJ, KTÓRE TRWAĆ BĘDĄ DO KOŃCA MAJA O GODZ. 17.30. W TRAKCIE NABOŻEŃSTW POLECAĆ BĘDZIEMY NASZYM MODLITWOM DZIECI, KTÓRE W TYM ROKU PRZYSTĄPIĄ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ, ABY JAK NAJCZĘŚCIEJ PRZYJMOWAŁY JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO I Z NIM SIĘ ZAPRZYJAŹNIŁY.
4. W TYM TYGODNIU PRZYPADA I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK MIESIĄCA. W ŚRODĘ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 18.00 SPOTKANIE Z RODZINĄ RÓŻAŃCOWĄ MĘSKĄ NA, KTÓRE ZAPRASZAM MĘŻCZYZN, KTÓRZY CODZIENNIE CHCIELIBY ODMAWIAĆ 10 RÓŻAŃCA W RÓŻNYCH WAŻNYCH INTENCJACH DLA KOŚCIOŁA I KATOLICKICH RODZIN.
5. W TYM ROKU I KOMUNIA ŚWIĘTA ZE WZGLĘDU NA „PANDEMIĘ” BĘDZIE UDZIELANA DZIECIOM W DWÓCH TERMINACH:
SOBOTA 8 MAJA GODZ. 10.00 I GODZ. 12.00;
NIEDZIELA 9 MAJA GODZ. 11.00 I GODZ. 13.00
BARDZO SERDECZNIE PROSZĘ, BY TE DWIE GODZINY SPRAWOWANEJ MSZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELNEJ POZOSTAWIĆ DLA DZIECI, RODZICÓW I RODZICÓW CHRZESTNYCH. ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE MOŻEMY BYĆ PRZYWIĄZANI DO OKREŚLONEJ GODZINY, ALE W TYM PRZYPADKU PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZROZUMIENIE.
6. PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA, LUB W ZAKRYSTII MOŻNA NABYĆ NOWY NUMER GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
7. WE WTOREK O GODZ. 7.00 MODLIĆ SIĘ BĘDZIEMY W INTENCJI TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW, PROSZĄC O WSZELKIE ŁASKI I DARY DUCHA ŚWIĘTEGO W POMYŚLNYM ZDANIU EGZAMINU DOJRZAŁOŚCI I PODJĘCIU WŁAŚCIWEJ DROGI ŻYCIOWEJ.
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ OFIARY SKŁADANE NA TACĘ BĘDĄ PRZEZNACZONE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII.
9. WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA TEGO TYGODNIA, BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI, A SOLENIZANTOM ŻYCZLIWOŚCI LUDZKIEJ.
10. NASZYCH ZMARŁYCH PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW NASZEGO KOŚCIOŁA POLECAMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU I PROSIMY DLA NICH O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO: ”ZDROWAŚ MARYJO…”, WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…