Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020r.

 1. W TYM TYGODNIU W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY: w poniedziałek ŚWIĘTEGO ANDRZEJA, APOSTOŁA; w czwartek ŚWIĘTEGO FRANCISZKA, KSAWEREGO, PREZBITERA. 
 2. OD DZISIAJ TRWAMY W MODLITEWNYM SKUPIENIU ADWENTOWYM. TO CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA PRZYJŚCIE CHRYSTUSA PANA W PAMIĄTCE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. JAKO CHRZEŚCIJANIE OCZEKUJEMY JEGO POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA PRZY KOŃCU CZASU. ONO DOKONA SIĘ W NASZEJ ŚMIERCI. BĄDŹMY NA TO SPOTKANIE DOBRZE PRZYGOTOWANI. MSZE ŚWIĘTE „RORATE” BĘDĄ SPRAWOWANE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18.00. ZAPRASZAMY DZIECI I DOROSŁYCH. DLA WYTRWAŁYCH NA ZAKOŃCZENIE PRZEWIDZIANE SĄ DROBNE UPOMINKI.
 3. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII CODZIENNIE OD GODZ.8.30 DO 9.00. PO POŁUDNIU OD GODZ.17.30 DO 18.00.
 4. WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU CODZIENNIE OD GODZ.17.30 DO 18.00. WE WTORKI I PIĄTKI OD GODZ.9.30 DO 18.00. ZAPRASZAMY DO PRZEŻYWANIA TEJ FORMY MODLITWY NASZYCH PARAFIAN.
 5. WE WTOREK I PIĄTEK ZAPRASZAMY NA KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O GODZINIE 15.00.
 6. JEST JUŻ NOWA KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA 2021 ROK. ZACHĘCAMY DO ZAMAWIANIA INTENCJI MSZALNYCH W RÓŻNYCH POTRZEBACH, ZA ŻYWYCH JAK TEŻ I ZA ZMARŁYCH. W KAŻDĄ II NIEDZIELĘ MIESIĄCA O GODZ. 12.30. SPRAWUJEMY MSZĘ ŚWIĘTĄ W INTENCJI DZIECI, WNUKÓW I PRAWNUKÓW. MOŻNA TAKĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ ZAMÓWIĆ W ZAKRYSTII KOŚCIOŁA.
 7. W TYM TYGODNIU PRZYPADA I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W TE DNI PO POŁUDNIU OD GODZ. 17.OO. W I SOBOTĘ MIESIĄCA NIE ODWIEDZIMY CHORYCH. WEZWANIE TYLKO Z WIATYKIEM – DLA TYCH, KTÓRYCH ŻYCIE JEST ZAGROŻONE.
 8. W NASZYM KOŚCIELE PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ I NABOŻEŃSTW MOŻE UCZESTNICZY, OKOŁO 50 OSÓB, KTÓRE POWINNY ZACHOWAĆ DYSTANS, DEZYNFEKOWAĆ RĘCE, MIEĆ ZAŁOŻONE MASECZKI ZAKRYWAJĄCE USTA I NOS. BARDZO SERDECZNIE PROSIMY O ZACHOWANIE TYCH PRZEPISÓW. WSZYSTKIE MSZE ŚWIĘTE I NABOŻEŃSTWA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W NOWO WYBUDOWANYM KOŚCIELE.
 9. NOWY NUMER „GOŚCIA NIEDZIELNEGO” DO NABYCIA PRZED WEJŚCIEM DO KOŚCIOŁA I W ZAKRYSTII KOŚCIOŁA. W NIM ARTYKUŁY Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO I DIECEZJALNEGO.
 10. W OSTATNIE DNI LISTOPADA ZACHĘCAMY, BY NAWIEDZAĆ CMENTARZE I UZYSKIWAĆ ODPUSTY ZUPEŁNE DLA DUSZ W CZYŚĆCU CIERPIĄCYCH POD ZWYKŁYMI WARUNKAMI TO ZNACZY: STAN ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ, BRAK PRZYWIĄZANIA DO GRZECHU CIĘŻKIEGO, PRZYJĘTA KOMUNIA ŚWIĘTA, POBOŻNE NAWIEDZENIE CMENTARZA I MODLITWA W INTENCJI OJCA ŚWIĘTEGO I ZMARŁYCH.
 11. PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA MOŻNA NABYĆ ŚWIECĘ „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM”. MAŁA ŚWIECA W CENIE 8 I DUŻA ŚWIECA W CENIE 20 ZŁOTYCH. UZYSKANE W TEN SPOSÓB ŚRODKI BĘDĄ PRZEZNACZONE DLA RODZIN WIELODZIETNYCH I POTRZEBUJĄCYCH.
 12. ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ PANOWIE HENRYK BEDNAREK I JERZY GRZESIAK NIE BĘDĄ ROZPROWADZAĆ OPŁATKÓW NA STÓŁ WIGILIJNY W TYM ROKU. POŚWIĘCONE OPŁATKI MOŻNA NABYĆ CODZIENNIE NA PLEBANII I PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA.
 13. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM ZA KAŻDE DOBRE SŁOWO, OKAZYWANĄ SYMPATIĘ, ZROZUMIENIE, OFIARNOŚĆ DLA KOŚCIOŁA I CAŁEJ PARAFII. MODLIMY SIĘ ZA WAS WSZYSTKICH, PROSZĄC DOBREGO BOGA, BY TEN CZAS DOŚWIADCZENIA JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ ZAKOŃCZYŁ. DZIĘKUJEMY ZA OFIARY SKŁADANE NA POTRZEBY PARAFII, WPŁYWAJĄCE NA PARAFIALNE KONTO.

NASZYCH ZMARŁYCH PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW NASZEGO KOŚCIOŁA POLECAJMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU I PROŚMY DLA NICH O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO: ZDROWAŚ MARYJO… „ WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…”