Ogłoszenia duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.

 1. W CZASIE WIELKIEGO POSTU TRWAJMY W MODLITEWNYM ZOBOWIĄZANIU ZA UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU, NARKOMANII, HAZARDU. PAMIĘTAJMY O SŁOWACH „ PRZEZ OSOBISTĄ TRZEŹWOŚĆ DO TRZEŹWOŚCI WIELU”.
 2. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ W KAŻDY PIĄTEK: O GODZ. 16.45 DLA DZIECI, A DLA DOROSŁYCH O GODZ. 17.30. GORZKIE ŻALE W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 17.15 Z KAZANIEM PASYJNYM. OFIARY SKŁADANE NA TACĘ W TRAKCIE NABOŻEŃSTWA PRZEZNACZYMY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU. MSZA ŚWIĘTA W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO O GODZ. 6.00 RANO, BĘDZIE SPRAWOWANA W INTENCJI OFIARODAWCÓW.
 3. W IMIENIU CARITAS PARAFII ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ DO NASZYCH PARAFIAN DZIAŁKOWICZÓW O BUKSZPAN TAK BARDZO NIEZBĘDNY DO UPIĘKSZENIA WYKONYWANYCH PRZEZ CARITAS PALM. PALMY BĘDĄ ROZPROWADZANE W NIEDZIELĘ PALMOWĄ, A UZYSKANE ŚRODKI ZOSTANĄ PRZEZNACZONE DLA POTRZEBUJĄCYCH.
 4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII CODZIENNIE RANO OD GODZ. 8.30 DO 9.00 I PO POŁUDNIU OD GODZ. 17.30 DO 18.00.
 5. WE WTOREK I PIĄTEK ZAPRASZAMY SERDECZNIE PARAFIAN DO WSPÓLNEJ MODLITWY KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O GODZINIE15.00.
 6. WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I ADORACJA CODZIENNIE OD GODZ. 17.15. WE WTORKI I PIĄTKI OD GODZ. 9.30. DO 18.00.

W PIĄTKI ADORUJĄ JEZUSA PARAFIANIE WYMIENIAJĄC SIĘ MIĘDZY SOBĄ.

CHCIELIBYŚMY STWORZYĆ TAKĄ GRUPĘ ADORUJĄCYCH RÓWNIEŻ WE WTORKI, BY JEZUS NIE POZOSTAWAŁ W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE, PROSZĘ TYCH, KTÓRZY DYSPONUJĄ WOLNĄ CHWILĄ, ABY STWORZYLI ŁAŃCUCH MODLĄCYCH SIĘ DO JEZUSA. 

 1. TRWA DEKANALNY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDY PIĄTEK O GODZ.19.00 W SALI PARAFIALNEJ PARAFII ŚWIĘTEJ JADWIGI PRZY ULICY ŚWIDWIŃSKIEJ.
 2. ZE WZGLĘDU NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ W NASZEJ PARAFII BIURO PARAFIALNE DO WRZEŚNIA BĘDZIE CZYNNE TYLKO WE WTORKI OD GODZ. 18.30 DO 19.30.
 3. ZACHĘCAMY NASZYCH PARAFIAN DO ZAMAWIANIA MSZY ŚWIĘTYCH. TEJ DECYZJI NIE ODKŁADAJMY NA OSTATNIĄ CHWILĘ. PROSIMY TEŻ O ZAMAWIANIE MSZY ŚWIĘTYCH URODZINOWO-IMIENINOWYCH ZA DZIECI WNUKI I PRAWNUKI. TA MSZA ŚWIĘTA W KAŻDĄ II NIEDZIELĘ MIESIĄCA O GODZ.12.30.
 4. PRZED KOŚCIOŁEM LUB W ZAKRYSTII MOŻEMY NABYĆ NOWY NUMER GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W NIM WIELE ARTYKUŁÓW Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO I NASZEGO DIECEZJALNEGO. CENA 10 ZŁ.
 5. W CZASIE TEGOROCZNEJ WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ „KOLĘDY” MOGLIŚMY PODJĄĆ DECYZJĘ O POMOCY SEMINARIUM DUCHOWNEMU W KOSZALINIE. KOPERTY NA TEN CEL ZNAJDUJĄ SIĘ NA STOLIKU PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA. MOŻEMY JE ZE SOBĄ ZABRAĆ. O JEJ ZWROT POPROSIMY W MIESIĄCU MARCU, SKŁADAJĄC NA TACĘ, W BIURZE PARAFIALNYM LUB W ZAKRYSTII KOŚCIOŁA.
 6. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA BIAŁOGARD ODBĘDZIE SIĘ 31 MARCA 2023R. ROZPOCZNIEMY JĄ O GODZ.19.00 PRZY KOŚCIELE ŚWIĘTEGO JERZEGO, A ZAKOŃCZYMY WYJĄTKOWO W TYM ROKU NA WZGÓRZU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
 7. 31 MARCA W PIĄTEK I 1 KWIETNIA W SOBOTĘ KS. PROBOSZCZ ODWIEDZI CHORYCH W ICH MIESZKANIACH I DOMACH OD GODZ. 10.00.
 8. W NIEDZIELĘ PALMOWĄ ZAPRASZAMY DZIECI Z WŁASNORĘCZNIE WYKONANYMI PALMAMI. RAZEM Z RODZICAMI PRZEJDZIEMY PROCESJĄ Z PLACU KOŚCIELNEGO DO NASZEJ ŚWIĄTYNI.
 9. NASZYCH, ZMARŁYCH PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW NASZEGO KOŚCIOŁA POLECAJMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU I PROŚMY DLA NICH O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO: ZDROWAŚ MARYJO… „ WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE