Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020r.

 1. W TYM TYGODNIU W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY: w poniedziałek NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA; w środę ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY; w czwartek JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA; w piątek ŚWIĘTEGO BONIFACEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA.
 2. DZISIAJ OSTATNIE NABOŻEŃSTWO MAJOWE O GODZ.17.30. MODLIMY SIĘ DO MATKI BOŻEJ POLECAJĄC I PROSZĄC O USTANIE PANDEMII KORONA WIRUSA NA CAŁYM ŚWIECIE I W NASZEJ OJCZYŹNIE. POLECAMY TEŻ MATCE BOŻEJ NASZĄ PARAFIĘ, KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE I NASZĄ OJCZYZNĘ.
 3. 1 CZERWCA ROZPOCZNIEMY NABOŻEŃSTWO DO SERCA PANA JEZUSA O GODZ.17.30. POLECAĆ BĘDZIEMY W NASZYCH MODLITWACH, PROŚBĘ O LICZNE I ŚWIĘTE POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE.
 4. WE WTOREK 2 CZERWCA 2020 r. NA GODZINĘ 19.00 ZAPRASZAM RODZICÓW DZIECI Z KLASY TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA SPOTKANIE DOTYCZĄCE I KOMUNII ŚWIĘTEJ W 2020r.
 5. MSZA ŚWIĘTA TRANSMITOWANA PRZEZ BIAŁOGARDZKĄ TV KABLOWĄ Z NASZEJ PARAFII W DNIU DZISIEJSZYM PO RAZ OSTATNI. BYĆ MOŻE POWRÓCIMY DO NIEJ, GDY ZAISTNIEJE TAKA POTRZEBA.
 6. ZACHĘCAMY CHORYCH I CIERPIĄCYCH DO PRZEŻYWANIA EUCHARYSTII W ŚRODKACH SPOŁECZNEGO PRZEKAZU CHOCIAŻBY PRZEZ TVP1, TV POLONIA, TV TRWAM, TVP3 O GODZINIE 20.00 Z SANKTUARIUM JASNOGÓRSKIEGO, DIECEZJALNEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ ”DOBRE MEDIA”. DUCHOWO PRZYJMIJMY DO SWOJEGO SERCA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO.
 7. Z DNIEM 1 CZERWCA 2020r. COFNIĘTA ZOSTAŁA DYSPENSA NASZEGO KSIĘDZA BISKUPA ORDYNARIUSZA I KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W NIEDZIELNYCH I ŚWIĄTECZNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH.
 8. UTRZYMANA JEST W DALSZYM CIĄGU DYSPENSA DLA OSÓB W PODESZŁYM WIEKU; Z OBJAWAMI INFEKCJI(kaszel, katar, podwyższona temperatura); ORAZ DLA OSÓB, KTÓRE CZUJA TRUDNY DO POKONANIA LĘK PRZED ZAGROŻENIEM.
 9. BIURO PARAFIALNE CZYNNE WE WTOREK OD GODZ.18.30 – 19.30, A W PIĄTEK OD GODZ.16.00 – 17.30.
 10. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII CODZIENNIE OD GODZ.8.30 DO 9.00. PO POŁUDNIU OD GODZ.17.30 DO 18.00.
 11. W TYM TYGODNIU PRZYPADA I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W TE DNI PO POŁUDNIU OD GODZINY 17.00. W SOBOTĘ ODWIEDZIMY CHORYCH W ICH DOMACH. PROSIMY O NOWE ZGŁOSZENIA.
 12. WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU CODZIENNIE OD GODZ.17.15 DO 18.00. WE WTORKI I PIĄTKI OD GODZ.9.30 DO 18.00. ZAPRASZAMY DO PRZEŻYWANIA TEJ FORMY MODLITWY NASZYCH PARAFIAN.
 13. WE WTORKI I PIĄTKI ZAPRASZAMY DO „MAŁEGO KOŚCIÓŁKA NA KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO O GODZINIE 15.00.
 14. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PARAFIA NAR. N. M. P. ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z ARKADIUSZEM ŁODZIEWSKIM, PISARZEM I EWANGELIZATOREM. AUTOREM KSIĄŻEK O DEPRESJI, POKONYWANIU LĘKU, ODZYSKIWANIU RADOŚCI. O GODZINIE 18.00 POPROWADZI UWIELBIENIE I MODLITWĘ O UZDROWIENIE
 15. MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU O GODZ. 9.00 I 18.00. W NIEDZIELĘ O GODZ.7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. W NOWO WYBUDOWANYM KOŚCIELE.
 16. POZOSTAŁ JESZCZE TYLKO JEDEN TYDZIEŃ, ABY WYPEŁNIĆ PRZYKAZANIE KOŚCIELNE O SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ.
 17. W PIĄTEK NA GODZINĘ 19.00 ZAPRASZAMY DO „MAŁEGO KOŚCIÓŁKA” NA EUCHARYSTIĘ I MODLITWĘ TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW, BY PROSIĆ DLA NICH O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO I POTRZEBNE ŁASKI.
 18. W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ O GODZ. 11.00. MSZA ŚWIĘTA I SPOTKANIE Z RODZINĄ RÓŻAŃCOWĄ ŻEŃSKĄ.
 19. WSPÓLNIE Z ZESPOŁEM SZKÓŁ IMIENIA ŚW. JANA PAWŁA II PRAGNIEMY W 100-LECIE JEGO URODZIN PRZYGOTOWAĆ MURAL NA ŚCIANIE SZKOŁY. PROSIMY O WSPARCIE MIESZKAŃCÓW BIAŁOGARDU. INFORMACJA NA ULOTCE PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA.  
 20. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM, ZA KAŻDE DOBRE SŁOWA, OKAZYWANĄ SYMPATIĘ, ZROZUMIENIE, OFIARNOŚĆ DLA KOŚCIOŁA, DUSZPASTERZY TUTEJSZEJ PARAFII. TO, POZWALA NAM PRZEŻYWAĆ TEN TRUDNY CZAS, KTÓRY NAS WSZYSTKICH DOTKNĄŁ. SŁOWA „BRAKUJE NAM WAS” CZĘSTO POWTARZANE NIE ODDAJĄ TEGO WSZYSTKIEGO, CO DZIEJE SIĘ W SERCU I NASZYM UMYŚLE. MODLIMY SIĘ ZA WAS WSZYSTKICH I PROSIMY DOBREGO BOGA, BY TEN CZAS DOŚWIADCZENIA JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ ZAKOŃCZYŁ. DZIĘKUJEMY ZA OFIARY SKŁADANE NA POTRZEBY PARAFII, WPŁYWAJĄCE NA PARAFIALNE KONTO.
 21. NASZYCH ZMARŁYCH PARAFIAN I DOBRODZIEJÓW NASZEGO KOŚCIOŁA POLECAJMY MIŁOSIERDZIU BOŻEMU I PROŚMY DLA NICH O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO: ZDROWAŚ MARYJO… „ WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…”