Parafia

IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek

ZŁOTE ANIOŁY ROZDANE …
Wydarzeniem zamykającym styczeń w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie był 4. Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który już zdążył wpisać się w kulturalną ofertę miasta, bo chociaż w jego nazwie znajduje się przymiotnik „ parafialny ” zawężający zasięg biorących udział we współzawodnictwie, to akces do udziału w nim zgłaszają także soliści i zespoły z pozostałych dwóch białogardzkich parafii i jako goście, oczywiście, są ujmowani na liście wykonawców. Podobnie jak i we wcześniejszych edycjach konkursu główne nagrody to Złote Anioły dla zdobywców I miejsca w poszczególnych kategoriach. Są one fundowane przez księdza proboszcza Jana Gardulskiego . Warto przy tym zauważyć, że każdy wykonawca, niezależnie od miejsca, na którym się uplasuje, otrzymuje słodki upominek, którego fundatorem i w tym przypadku jest ksiądz proboszcz.
Informacja o konkursie pojawiająca się w ogłoszeniach parafialnych przez cały styczeń zainteresowała dużą grupę solistów oraz dwa zespoły – łącznie około 40 osób. Niestety, organizatorzy i wykonawcy nie przewidzieli, że grypa (a może i inne choroby) pokrzyżuje ich plany: interpretatorzy zostali zdziesiątkowani. Ostatecznie zaprezentowały się : Blanka Gździńska („Już gwiazdeczka się kolebie”), Alicja Stobiecka, Agata Bednarska („ Gdy się Chrystus rodzi ”), Weronika Wolska („ Pójdżmy wszyscy do stajenki”) , Wiktoria Bryksa („ Maleńka miłość ‘’) , schola dziecięca („Z narodzenia Pana ”) oraz schola młodzieżowa („ Pan nam się narodził ‘’) . Komisja konkursowa w osobach Pawła Mielcarka, parafialnego organisty i Marty Rozmus, po uważnym wysłuchaniu zaprezentowanych kolęd i pastorałek oraz wnikliwej i rzetelnej analizie interpretacji, I miejsce w kategorii solistów przyznała W. Bryksie , a w kategorii zespołów – scholi młodzieżowej .
W opinii jury i słuchaczy, konkurs stał na wysokim poziomie. Stąd, gratulując wszystkim wykonawcom, życzymy konkursowi, aby nadal cieszył się dużym zainteresowaniem i stał na wysokim poziomie.

Anna Traczyk

Możliwość komentowania IV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek została wyłączona